ZTRACENÁ MUMIE

  • Mumie 01
  • Mumie 02
  • Mumie 03
  • Mumie 04
  • Mumie 05
  • Mumie 06

Jste badatelé a dobrodruhové, kteří vždy chtěli navštívit Egypt. Právě tam totiž váš pradědeček Howard Carter objevil pozůstatky faraona Tutanchamona.
Kráčeli jste podél řeky Nil, když tu najednou se pod vámi propadla zem a ocitli jste se v jakési kamenné šachtě. Když jste se vzpamatovali, zjistili jste, že jste uvězněni ve starobylé hrobce. Velké nánosy prachu svědčily o tom, že hrobka musela být opuštěna tisíce let.
Jediné dveře ven jsou uzamčeny jakýmsi starobylým kamenným mechanismem. Musíte se dostat ven, pomůže vám v tom dědečkův deník, ve kterém najdete nápovědy.
Pokud se vám to nepodaří, zůstanete v hrobce navždy…

Dobrodružství v starobylé egyptské hrobce pro přemýšlivé děti i dospělé ve stylu únikových místností. Hodina plná rébusů a řešení záhad ve stylu Indiana Jonese. Je možná i soutěžní varianta ve více týmech najednou.
Každý tým obdrží herní materiály (deník, "kamenné" desky, kanopy atd.) a bude se snažit u stolu vyřešit zadaný rébus, aby postoupil dál. Čekají vás celkem 4 různé výzvy, po jejichž splnění šťastně uniknete z hrobky.

Z recenzí vybíráme:

Mumii jsem hrála jako narozeninový zážitek a byla úplně skvělá a napínavá.
Hra mě moc bavila i to, že jsme v týmech museli soupeřit.

Děti hra moc bavila. Nejsou třeba žádné fyzické dovednosti, ani zvláštní oblečení, princip únikovky je čistě o přemýšlení a luštění hádanek. I menší děti si dokázaly poradit za pomoci egyptské průvodkyně :-)